Hurmatli Yurtdoshlar! O‘zbekiston Respublikasi Hisob palatasi jamoasi nomidan Siz azizlarni muqaddas Qurbon hayiti munosabati bilan chin qalbimizdan samimiy muborakbod etamiz!
Qurbon hayiti — mehr-oqibat, saxovat va bag‘rikenglik fazilatlari yanada yuksaladigan, inson qalbi poklanib, ezgu amallarga intilish kuchayadigan ulug‘ ayyomdir.
Ushbu muborak kunlarda Yurtdoshlarimiz o‘rtasidagi o‘zaro hurmat va mehr-oqibat yanada mustahkamlanib, jamiyatimizda hamjihatlik va totuvlik muhiti yanada qaror topmoqda.
Bugungi kunda yurtimizda inson manfaatlarini ulug‘lash, ijtimoiy adolatni ta’minlash, aholining farovonligini oshirish borasida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar ana shunday ezgu qadriyatlar bilan hamohangdir.
Hisob palatasi jamoasi ham davlat moliyaviy nazoratini samarali tashkil etish, budjet mablag‘larining oqilona va maqsadli sarflanishini ta’minlash orqali xalqimiz farovonligiga xizmat qilishni o‘zining muhim vazifasi deb biladi.
Ushbu qutlug‘ ayyom munosabati bilan Sizlarga mustahkam sog‘liq, xonadonlaringizga tinchlik-totuvlik, fayzu baraka, mehr-oqibat va baxt-saodat tilaymiz.

Курбан хайит — это великий праздник, в дни которого ещё ярче проявляются такие качества, как милосердие, щедрость и толерантность, очищаются сердца людей и укрепляется стремление к добрым делам.
В эти благословенные дни взаимное уважение и доброжелательность среди наших соотечественников становятся ещё крепче, а атмосфера единства и согласия в обществе получает дальнейшее развитие.
Сегодня проводимые в нашей стране масштабные реформы, направленные на возвышение человеческого достоинства, обеспечение социальной справедливости и повышение благосостояния населения, созвучны этим благородным ценностям.
Коллектив Счётной палаты также считает своей важной задачей служение благополучию народа путём эффективной организации государственного финансового контроля и обеспечения рационального и целевого использования бюджетных средств.
По случаю этого светлого праздника желаем вам крепкого здоровья, мира и согласия вашим семьям, достатка, благополучия, добра и счастья.