O‘zbekiston Respublikasi Hisob palatasi jamoasi Sizlarni 9-may — Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan chin qalbdan samimiy muborakbod etadi.
Ushbu sana — Vatanimiz ozodligi va tinchligi yo‘lida jonini fido qilgan ajdodlarimizning porloq xotirasini yod etish, bugungi osoyishta hayotimiz uchun fidokorona xizmat qilgan insonlarni e’zozlash va qadrlash kunidir. Bu kun har birimizni o‘tmishga nazar tashlab, ajdodlarimizning jasorati, sabr-toqati va mardligini chuqur his etishga chorlaydi.
Yurtimizda inson qadrini ulug‘lash, keksalarimizga hurmat ko‘rsatish, ularning hayotiy tajribasi va mehnatini e’zozlash ezgu an’ana sifatida davom etmoqda. Ayniqsa, urush va mehnat faxriylari, nuroniylarimizga ko‘rsatilayotgan e’tibor va g‘amxo‘rlik jamiyatimizda mehr-oqibat va bag‘rikenglik muhitini mustahkamlashga xizmat qilmoqda.
Ajdodlarimizning jasorati va muqaddas xotirasi har doim yuksak qadrlanadi. Ular jang maydonida va maydon ortida g‘alabaga o‘z hissasini qo‘shgan.
Shuningdek, urushdan keyingi yillarda mamlakat farovonligini tiklashga xizmat qilganlar. Ular bugungi avlod uchun axloqiy namuna va mustahkam ma’naviy poydevor hisoblanadi.
Hisob palatasi jamoasi mamlakatimiz taraqqiyoti, xalqimiz farovonligi hamda davlat moliyaviy resurslaridan oqilona va samarali foydalanishni ta’minlash yo‘lida o‘z zimmasiga yuklatilgan vazifalarni sidqidildan bajarishda davom etadi.
Ushbu qutlug‘ kunda Sizlarga mustahkam sog‘liq, oilaviy farovonlik, xonadonlaringizga tinchlik va fayzu baraka tilaymiz. Yurtimiz tinch, osmonimiz musaffo bo‘lsin!

Коллектив Счётной палаты Республики Узбекистан сердечно поздравляет вас с 9 мая — Днём памяти и почестей.
Эта дата является днём почитания светлой памяти наших предков, отдавших свои жизни за свободу и мир нашей Родины, а также выражения глубокого уважения людям, самоотверженно служившим во имя нашего сегодняшнего спокойствия и благополучия. Этот день побуждает каждого из нас обратиться к прошлому, глубоко осмыслить мужество, стойкость и героизм наших предков.
В нашей стране продолжается добрая традиция возвышения человеческого достоинства, проявления уважения к старшему поколению, почитания их жизненного опыта и труда.
Особое внимание и забота, оказываемые ветеранам войны и труда, нашим уважаемым старейшинам, служат укреплению атмосферы милосердия и толерантности в обществе.
Мужество и священная память наших предков, внесших свой вклад в победу как на поле боя, так и в тылу, а также тех, кто в послевоенные годы восстанавливал благополучие страны, служат нравственным ориентиром и духовной основой для потомков победителей.
Коллектив Счётной палаты продолжит добросовестно выполнять возложенные на него задачи, обеспечивая эффективное и рациональное использование государственных финансовых ресурсов во имя развития страны и благополучия народа.
В этот знаменательный день желаем вам крепкого здоровья, семейного благополучия, мира и достатка вашим домам. Пусть в нашей стране всегда царят мир и спокойствие, а небо будет ясным!