O‘zbekiston Respublikasi Hisob palatasi Davlat xaridlari qonuniyligini audit qilish va budjet jarayonining ochiqligini ta’minlash sho‘basi mudiri Anvarjon Azimovich Soliyev “Qishloq xo‘jaligi fidoyisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
Ushbu mukofot A. Soliyevning ko‘p yillik samarali mehnat faoliyati, yuqori professional bilim va tajribasi, shuningdek, qishloq xo‘jaligi sohasini rivojlantirish, shu yo‘nalishda amalga oshirilayotgan islohotlarni izchil qo‘llab-quvvatlash borasidagi munosib hissasining e’tirofidir.
Xususan, qishloq xo‘jaligini davlat tomonidan qo‘llab-quvvatlash jamg‘armasi mablag‘lari hisobidan paxta va g‘alla yetishtirish jarayonlari uchun ajratilgan mineral o‘g‘itlar bo‘yicha mablag‘larning maqsadli va manzilli o‘zlashtirilishini ta’minlash, fermer va dehqon xo‘jaliklariga zarur resurslarning o‘z vaqtida yetkazib berilishi ustidan samarali nazoratni amalga oshirish borasida salmoqli natijalarga erishildi.
Shuningdek, respublika miqyosida paxta va g‘alla hosili rejalarining muvaffaqiyatli bajarilishida, sohada vazirlik va idoralar o‘rtasida hamkorlikni mustahkamlashda A. Soliyevning munosib hissasini alohida ta’kidlash zarur.
O‘zbekiston Respublikasi Hisob palatasi jamoasi Anvarjon Soliyevni ushbu mukofot va e’tirof bilan samimiy qutlaydi. Uning mas’uliyatli faoliyatida yangi yutuqlar, yurtimiz qishloq xo‘jaligi va davlat moliyaviy nazorati tizimini yanada rivojlantirish yo‘lidagi ishlarida katta muvaffaqiyatlar tilaydi.

Начальник отдела по аудиту законности государственных закупок и обеспечению прозрачности бюджетного процесса Счётной палаты Республики Узбекистан Солиев Анваржон Азимович награждён нагрудным знаком «Самоотверженный деятель сельского хозяйства».
Данная награда является признанием многолетней эффективной трудовой деятельности А. Солиева, его высокого профессионализма и опыта, а также достойного вклада в развитие сельскохозяйственной отрасли и последовательную поддержку проводимых в данном направлении реформ.
В частности, достигнуты значимые результаты по обеспечению целевого и адресного использования средств, выделенных за счёт Фонда государственной поддержки сельского хозяйства на минеральные удобрения для выращивания хлопка и зерновых культур, а также по осуществлению эффективного контроля за своевременным обеспечением фермерских и дехканских хозяйств необходимыми ресурсами.
Кроме того, следует особо отметить достойный вклад А. Солиева в успешное выполнение республиканских планов по производству хлопка и зерна, а также в укрепление взаимодействия между министерствами и ведомствами в отрасли.
Коллектив Счётной палаты Республики Узбекистан искренне поздравляет Анваржона Солиева с данной наградой и признанием, желает ему новых достижений в ответственной деятельности, а также больших успехов в работе по дальнейшему развитию сельского хозяйства страны и системы государственного финансового контроля.