O‘zbekiston Respublikasi Hisob palatasi Davlat xaridlari qonuniyligini audit qilish va budjet jarayonining ochiqligini ta’minlash sho‘basi mudiri Anvarjon Azimovich Soliyev “Qishloq xo‘jaligi fidoyisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
Ushbu mukofot A. Soliyevning ko‘p yillik samarali mehnat faoliyati, yuqori professional bilim va tajribasi, shuningdek, qishloq xo‘jaligi sohasini rivojlantirish, shu yo‘nalishda amalga oshirilayotgan islohotlarni izchil qo‘llab-quvvatlash borasidagi munosib hissasining e’tirofidir.
Xususan, qishloq xo‘jaligini davlat tomonidan qo‘llab-quvvatlash jamg‘armasi mablag‘lari hisobidan paxta va g‘alla yetishtirish jarayonlari uchun ajratilgan mineral o‘g‘itlar bo‘yicha mablag‘larning maqsadli va manzilli o‘zlashtirilishini ta’minlash, fermer va dehqon xo‘jaliklariga zarur resurslarning o‘z vaqtida yetkazib berilishi ustidan samarali nazoratni amalga oshirish borasida salmoqli natijalarga erishildi.
Shuningdek, respublika miqyosida paxta va g‘alla hosili rejalarining muvaffaqiyatli bajarilishida, sohada vazirlik va idoralar o‘rtasida hamkorlikni mustahkamlashda A. Soliyevning munosib hissasini alohida ta’kidlash zarur.
O‘zbekiston Respublikasi Hisob palatasi jamoasi Anvarjon Soliyevni ushbu mukofot va e’tirof bilan samimiy qutlaydi. Uning mas’uliyatli faoliyatida yangi yutuqlar, yurtimiz qishloq xo‘jaligi va davlat moliyaviy nazorati tizimini yanada rivojlantirish yo‘lidagi ishlarida katta muvaffaqiyatlar tilaydi.

Anvarjon Azimovich Soliyev, Head of the Division for Auditing the Legality of Public Procurement and Ensuring Transparency of the Budget Process of the Chamber of Accounts of the Republic of Uzbekistan, has been awarded the “Dedicated Contributor to Agriculture” badge.
This award is a recognition of A. Soliyev’s many years of effective professional activity, high level of expertise and experience, as well as his worthy contribution to the development of the agricultural sector and consistent support of reforms being implemented in this field.
In particular, significant results have been achieved in ensuring the targeted and appropriate use of funds allocated for mineral fertilizers for cotton and grain production from the State Fund for Support of Agriculture, as well as in exercising effective control over the timely delivery of necessary resources to farmers and dehkan farms.
It should also be especially noted that A. Soliyev has made a worthy contribution to the successful fulfillment of national cotton and grain production plans and to strengthening cooperation between ministries and agencies in the sector.
The staff of the Chamber of Accounts of the Republic of Uzbekistan sincerely congratulates Anvarjon Soliyev on this award and recognition and wishes him new achievements in his responsible activity, as well as great success in his efforts aimed at further developing the country’s agricultural sector and the system of state financial control.