Oʻzbekiston Yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashining qaroriga muvofiq, Oʻzbekiston Respublikasi Hisob palatasi Davlat moliyaviy nazorati organlari va ichki audit xizmatlari faoliyatini muvofiqlashtirish hamda tashqi audit metodologiyasi shoʻbasi inspektori Jamalov Husniddinxon Faxriddin oʻgʻli “Oʻzbekiston belgisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
“Oʻzbekiston belgisi” ko‘krak nishoni Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 1997-yil 22-iyuldagi PF–1822-son Farmoni bilan ta’sis etilgan bo‘lib, milliy ma’naviyat, madaniy meros va umuminsoniy qadriyatlar asosida Vatan ravnaqi, jamiyat taraqqiyoti hamda mamlakatning xalqaro nufuzini yuksaltirishga munosib hissa qo‘shayotgan, mamlakat ijtimoiy-siyosiy hayotida faol ishtirok etayotgan yoshlarni rag‘batlantirish maqsadida beriladi.
H. Jamalov Hisob palatasida audit faoliyatini xalqaro standartlar (ISSAI) asosida takomillashtirish, ilg‘or xorijiy tajribalarni milliy amaliyotga tatbiq etish, davlat auditi sohasida raqamli yechimlarni joriy qilish hamda xalqaro hamkorlik yo‘nalishidagi qator ishlarga hissa qo‘shib kelmoqda.
Shuningdek, u Avstriya va Ozarbayjonda o‘tkazilgan xalqaro konferensiya hamda seminarlarda ishtirok etib, orttirilgan tajribalarni davlat auditi tizimiga tatbiq etish bo‘yicha amaliy ishlar olib borgan.
Bundan tashqari, Hisob palatasida ish jarayonlarini avtomatlashtirish, ma’lumotlar bazalarini rivojlantirish va raqamlashtirishga qaratilgan loyihalarda, shuningdek, tashkilot tarixidagi ilk xalqaro konferensiyani tashkil etish ishlarida ishtirok etgan.
Hisob palatasi jamoasi Husniddin Jamalovni ushbu mukofot bilan samimiy tabriklaydi hamda kelgusi faoliyatida ulkan muvaffaqiyatlar tilaydi.

В соответствии с решением Центрального совета Союза молодежи Узбекистана инспектор отдела координации деятельности органов государственного финансового контроля, служб внутреннего аудита и методологии внешнего аудита Счетной палаты Республики Узбекистан Джамалов Хусниддинхон Фахриддин угли награжден нагрудным знаком «Oʻzbekiston belgisi».
Нагрудный знак «Oʻzbekiston belgisi» учрежден Указом Президента Республики Узбекистан от 22 июля 1997 года № ПФ-1822. Им награждаются молодые граждане, вносящие достойный вклад в развитие страны, прогресс общества и укрепление международного авторитета Узбекистана на основе национальных духовных ценностей, культурного наследия и общечеловеческих идеалов, а также принимающие активное участие в общественно-политической жизни страны.
В Счетной палате Х. Джамалов вносит вклад в совершенствование аудиторской деятельности на основе Международных стандартов высших органов аудита (ISSAI), внедрение передового зарубежного опыта в национальную практику, реализацию цифровых решений в сфере государственного аудита и развитие международного сотрудничества.
Кроме того, он принимал участие в международных конференциях и семинарах, проходивших в Австрии и Азербайджане, где приобрел практический опыт и участвовал в его внедрении в систему государственного аудита Узбекистана.
Также он принимал участие в проектах по автоматизации рабочих процессов Счетной палаты, развитию и цифровизации баз данных, а также в организации первой в истории ведомства международной конференции.
Коллектив Счетной палаты искренне поздравляет Хусниддинхона Джамалова с высокой наградой и желает ему дальнейших успехов в профессиональной деятельности.