Oʻzbekiston Yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashining qaroriga muvofiq, Oʻzbekiston Respublikasi Hisob palatasi Davlat moliyaviy nazorati organlari va ichki audit xizmatlari faoliyatini muvofiqlashtirish hamda tashqi audit metodologiyasi shoʻbasi inspektori Jamalov Husniddinxon Faxriddin oʻgʻli “Oʻzbekiston belgisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
“Oʻzbekiston belgisi” ko‘krak nishoni Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 1997-yil 22-iyuldagi PF–1822-son Farmoni bilan ta’sis etilgan bo‘lib, milliy ma’naviyat, madaniy meros va umuminsoniy qadriyatlar asosida Vatan ravnaqi, jamiyat taraqqiyoti hamda mamlakatning xalqaro nufuzini yuksaltirishga munosib hissa qo‘shayotgan, mamlakat ijtimoiy-siyosiy hayotida faol ishtirok etayotgan yoshlarni rag‘batlantirish maqsadida beriladi.
H. Jamalov Hisob palatasida audit faoliyatini xalqaro standartlar (ISSAI) asosida takomillashtirish, ilg‘or xorijiy tajribalarni milliy amaliyotga tatbiq etish, davlat auditi sohasida raqamli yechimlarni joriy qilish hamda xalqaro hamkorlik yo‘nalishidagi qator ishlarga hissa qo‘shib kelmoqda.
Shuningdek, u Avstriya va Ozarbayjonda o‘tkazilgan xalqaro konferensiya hamda seminarlarda ishtirok etib, orttirilgan tajribalarni davlat auditi tizimiga tatbiq etish bo‘yicha amaliy ishlar olib borgan.
Bundan tashqari, Hisob palatasida ish jarayonlarini avtomatlashtirish, ma’lumotlar bazalarini rivojlantirish va raqamlashtirishga qaratilgan loyihalarda, shuningdek, tashkilot tarixidagi ilk xalqaro konferensiyani tashkil etish ishlarida ishtirok etgan.
Hisob palatasi jamoasi Husniddin Jamalovni ushbu mukofot bilan samimiy tabriklaydi hamda kelgusi faoliyatida ulkan muvaffaqiyatlar tilaydi.

Chamber of Accounts Employee Awarded the “Oʻzbekiston Belgisi” Breast Badge
In accordance with the decision of the Central Council of the Youth Union of Uzbekistan, Khusniddinkhon Jamalov, Inspector of the Department for Coordination of the Activities of State Financial Control Bodies and Internal Audit Services and External Audit Methodology at the Chamber of Accounts of the Republic of Uzbekistan, has been awarded the “Oʻzbekiston Belgisi” breast badge.
The “Oʻzbekiston Belgisi” breast badge was established by Presidential Decree No. PF-1822 of July 22, 1997. It is awarded to young people who make a significant contribution to the development of the nation, the progress of society, and the enhancement of Uzbekistan’s international standing based on national values, cultural heritage, and universal human principles, as well as for their active participation in the country's social and political life.
At the Chamber of Accounts, Mr. Jamalov has contributed to improving audit practices in accordance with the International Standards of Supreme Audit Institutions (ISSAI), introducing advanced international experience into national practice, implementing digital solutions in the field of public audit, and strengthening international cooperation.
He has also participated in international conferences and seminars held in Austria and Azerbaijan, where he gained valuable experience and subsequently contributed to its practical implementation within Uzbekistan’s state audit system.
In addition, he has taken part in projects aimed at automating internal work processes, developing and digitizing databases at the Chamber of Accounts, as well as organizing the institution’s first-ever international conference.
The staff of the Chamber of Accounts sincerely congratulates Khusniddinkhon Jamalov on this distinguished award and wishes him continued success in his future professional endeavors.