Aziz Vatandoshlar! Yurtimiz taraqqiyotining mustahkam tayanchi va ishonchli huquqiy poydevori bo‘lgan O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 33 yilligi bilan Sizlarni samimiy muborakbod etamiz.
Bosh Qonunimiz mustaqillik yillarida davlat boshqaruvini modernizatsiya qilish, inson huquq va erkinliklarini yuksak qadrlash, kuchli fuqarolik jamiyatini shakllantirish hamda iqtisodiy islohotlarni izchil amalga oshirishda muhim yo‘nalish bo‘lib xizmat qilib kelmoqda.
Yangi O‘zbekiston Konstitutsiyasidagi “Inson – jamiyat – davlat” tamoyili bugun barcha sohalarda adolat, xalqparvarlik va ochiqlik tamoyillari qaror topishining bosh mezoniga aylangan.
O‘zbekiston Respublikasi Hisob palatasi ham Konstitutsiyamizda belgilangan vazifalar hamda demokratik tamoyillar asosida davlat moliyaviy nazoratini takomillashtirish, byudjet mablag‘larining maqsadli, oqilona va samarali sarflanishini taʼminlash yo‘lida izchil faoliyat yuritmoqda.
Bizning asosiy maqsadimiz — xalqimiz manfaatlariga xizmat qiladigan samarali va masʼuliyatli davlat moliyaviy boshqaruvini yaratishga hissa qo‘shishdir.
Ushbu qutlug‘ sana munosabati bilan Sizlarga mustahkam sog‘liq, xonadonlaringizga tinchlik va fayzu baraka, Vatanimiz ravnaqi yo‘lidagi orzu-intilishlaringizga ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz.

Dear Compatriots! We sincerely congratulate you on the 33rd anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan — the solid foundation and reliable legal basis for the development of our country.
Throughout the years of independence, our Basic Law has served as an important guide in modernizing public administration, upholding human rights and freedoms, building a strong civil society, and consistently implementing economic reforms.
The principle “Human – Society – State,” enshrined in the new Constitution of Uzbekistan, has today become the main criterion for establishing justice, openness, and a people-centered approach across all spheres.
The Accounts Chamber of the Republic of Uzbekistan, guided by the tasks and democratic principles defined in our Constitution, continues its systematic work to improve public financial control and to ensure the targeted, efficient, and responsible use of budgetary resources.
Our primary goal is to contribute to building an effective and accountable public financial management system that genuinely serves the interests of our people.
On this auspicious occasion, we wish you strong health, peace and prosperity in your homes, and great success in all your aspirations for the development of our Motherland.