Aziz Vatandoshlar! Yurtimiz taraqqiyotining mustahkam tayanchi va ishonchli huquqiy poydevori bo‘lgan O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 33 yilligi bilan Sizlarni samimiy muborakbod etamiz.
Bosh Qonunimiz mustaqillik yillarida davlat boshqaruvini modernizatsiya qilish, inson huquq va erkinliklarini yuksak qadrlash, kuchli fuqarolik jamiyatini shakllantirish hamda iqtisodiy islohotlarni izchil amalga oshirishda muhim yo‘nalish bo‘lib xizmat qilib kelmoqda.
Yangi O‘zbekiston Konstitutsiyasidagi “Inson – jamiyat – davlat” tamoyili bugun barcha sohalarda adolat, xalqparvarlik va ochiqlik tamoyillari qaror topishining bosh mezoniga aylangan.
O‘zbekiston Respublikasi Hisob palatasi ham Konstitutsiyamizda belgilangan vazifalar hamda demokratik tamoyillar asosida davlat moliyaviy nazoratini takomillashtirish, byudjet mablag‘larining maqsadli, oqilona va samarali sarflanishini taʼminlash yo‘lida izchil faoliyat yuritmoqda.
Bizning asosiy maqsadimiz — xalqimiz manfaatlariga xizmat qiladigan samarali va masʼuliyatli davlat moliyaviy boshqaruvini yaratishga hissa qo‘shishdir.
Ushbu qutlug‘ sana munosabati bilan Sizlarga mustahkam sog‘liq, xonadonlaringizga tinchlik va fayzu baraka, Vatanimiz ravnaqi yo‘lidagi orzu-intilishlaringizga ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz.

Дорогие соотечественники! От всей души поздравляем вас с 33-й годовщиной принятия Конституции Республики Узбекистан — прочного фундамента и надёжной правовой основы развития нашей страны.
На протяжении лет независимости наш Основной Закон служит важным ориентиром в модернизации государственного управления, укреплении прав и свобод человека, формировании сильного гражданского общества и последовательном проведении экономических реформ.
Принцип «Человек – общество – государство», закреплённый в новой Конституции Узбекистана, сегодня стал главным критерием утверждения справедливости, открытости и человекоориентированного подхода во всех сферах.
Счётная палата Республики Узбекистан, руководствуясь задачами и демократическими принципами, закреплёнными в нашей Конституции, последовательно работает над совершенствованием государственного финансового контроля и обеспечением целевого, рационального и эффективного использования бюджетных средств.
Наша основная цель — внести вклад в создание эффективной и ответственной системы государственного финансового управления, служащей интересам нашего народа.
В этот знаменательный день желаем вам крепкого здоровья, мира и благополучия вашим семьям, а также больших успехов в реализации ваших стремлений во имя процветания нашей Родины.