Prezident Qarshi shahridan Shahrisabzga poezdda bordi. U yerda ko‘p tarmoqli kardiologiya markazi faoliyati bilan tanishildi. Shahrisabz tumani Hisor tog‘i yon bag‘ridagi sayyohlik salohiyati ham taqdim etildi.
Davlatimiz rahbari Shahrisabz tumanidagi “Hisorak” suv ombori yaqinida barpo etilgan Hisorak kichik gidro elektr stansiyasini ham ko‘zdan kechirdi.
Shu bilan birga, Prezident Yakkabog‘ tumanida barpo etilgan “Yangi O‘zbekiston” massivini borib ko‘rdi.
So‘ng Prezident Shavkat Mirziyoev Ko‘kdala tumanida 20 iyun' kuni Qashqadaryo viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish chora-tadbirlari bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazdi. Prezidentimiz viloyatda ulkan o‘zgarishlar bo‘layotgani, islohotlar odamlar hayotiga kirib borayotganini qayd etdi.
Davlatimiz rahbari viloyatni har tomonlama rivojlantirish bo‘yicha qo‘shimcha imkoniyatlarni ko‘rsatib o‘tdi.

President Shavkat Mirziyoyev visited the Kashkadarya region on June 19-20. At the beginning of the visit, he got acquainted with the activities of the “Alp texno servis” export enterprise in Karshi.
From Karshi, the President went to Shakhrisabz by train. There, he oversaw the activities of the multidisciplinary cardiology center. The tourism potential of the slopes of Mount Gissar in the Shakhrisabz region was also presented.
The Head of our State also visited the Gissar hydroelectric power station built near the Gisoraki reservoir in the Shakhrisabz region.
The President also visited the Yangi Uzbekistan complex built in the Yakkabag district.
Then, on June 20, President Shavkat Mirziyoyev held a meeting in the Kokdala district on measures for the socio-economic development of the Kashkadarya region. He noted that major changes have been taking place in the region, and reforms are entering people's lives.