O‘zbekiston Respublikasi Hisob palatasi o‘z faoliyatini yanada takomillashtirish, xodimlarning zamonaviy ish sharoitlarini yanada yaxshilash hamda davlat auditi samaradorligini oshirish maqsadida yangi ma’muriy binoga ko‘chganini ma’lum qiladi.
Hisob palatasiga yangi ma’muriy binoning ajratilishi, avvalambor, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining shaxsiy tashabbusi bilan amalga oshirildi. So‘nggi paytda Davlatimiz Rahbarining topshiriqlariga binoan, Hisob palatasining faoliyatida chuqur transformatsiyalar amalga oshirilmoqda. Bu esa Hisob palatasi zimmasiga yuklatilgan vazifalarni yanada yuqori saviyada bajarish hamda davlat moliyaviy nazoratini kuchaytirishni taqozo etadi.
Shu bois, yangi bino zamonaviy infratuzilma, ilg‘or axborot-kommunikatsiya texnologiyalari bilan jihozlangan bo‘lib, unda davlat auditorlik faoliyatini samarali tashkil etish uchun barcha zarur sharoitlar yaratilgan.
Xususan, ochiq va shaffof ish muhitini ta’minlash, tezkor axborot almashinuvi, masofaviy hamkorlikni yo‘lga qo‘yish imkoniyatlari kengaytirildi.
Shuningdek, yangi binoda tashkil etilgan qulay muhit xodimlarning kasbiy salohiyatini yanada rivojlantirish, innovatsion yondashuvlarni joriy etish va xalqaro standartlarga mos faoliyat yuritish imkonini beradi.
Hisob palatasi jamoasi Prezidentning ushbu idoraga bo‘lgan e’tibor va g‘amxo‘rligini “ulkan ishonch va mas’uliyat” sifatida qabul qiladi.
Hisob palatasi Davlatimiz Rahbarining ishonchini bundan keyin ham oqlab, o‘z oldidagi burch va vazifalarini sadoqat bilan bajarishga tayyorligini bildiradi.

Счётная палата Республики Узбекистан сообщает о переезде в новое административное здание с целью дальнейшего совершенствования своей деятельности, улучшения современных условий труда сотрудников, а также повышения эффективности государственного аудита.
Выделение нового административного здания Счётной палате было осуществлено, прежде всего, по личной инициативе Президента Республики Узбекистан. В последнее время, в соответствии с поручениями Главы государства, в деятельности Счётной палаты проводятся глубокие трансформации. Это требует выполнения возложенных задач на более высоком уровне и усиления государственного финансового контроля.
В связи с этим новое здание оснащено современной инфраструктурой и передовыми информационно-коммуникационными технологиями, что создаёт все необходимые условия для эффективной организации государственной аудиторской деятельности.
В частности, расширены возможности обеспечения открытой и прозрачной рабочей среды, оперативного обмена информацией и развития дистанционного сотрудничества.
Кроме того, созданная в новом здании комфортная среда способствует дальнейшему развитию профессионального потенциала сотрудников, внедрению инновационных подходов и осуществлению деятельности в соответствии с международными стандартами.
Коллектив Счётной палаты воспринимает внимание и заботу Президента к данному органу как «высокое доверие и ответственность».
Счётная палата выражает готовность и впредь оправдывать доверие Главы государства и добросовестно выполнять возложенные на неё задачи.