O‘zbekiston Respublikasi Hisob palatasi o‘z faoliyatini yanada takomillashtirish, xodimlarning zamonaviy ish sharoitlarini yanada yaxshilash hamda davlat auditi samaradorligini oshirish maqsadida yangi ma’muriy binoga ko‘chganini ma’lum qiladi.
Hisob palatasiga yangi ma’muriy binoning ajratilishi, avvalambor, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining shaxsiy tashabbusi bilan amalga oshirildi. So‘nggi paytda Davlatimiz Rahbarining topshiriqlariga binoan, Hisob palatasining faoliyatida chuqur transformatsiyalar amalga oshirilmoqda. Bu esa Hisob palatasi zimmasiga yuklatilgan vazifalarni yanada yuqori saviyada bajarish hamda davlat moliyaviy nazoratini kuchaytirishni taqozo etadi.
Shu bois, yangi bino zamonaviy infratuzilma, ilg‘or axborot-kommunikatsiya texnologiyalari bilan jihozlangan bo‘lib, unda davlat auditorlik faoliyatini samarali tashkil etish uchun barcha zarur sharoitlar yaratilgan.
Xususan, ochiq va shaffof ish muhitini ta’minlash, tezkor axborot almashinuvi, masofaviy hamkorlikni yo‘lga qo‘yish imkoniyatlari kengaytirildi.
Shuningdek, yangi binoda tashkil etilgan qulay muhit xodimlarning kasbiy salohiyatini yanada rivojlantirish, innovatsion yondashuvlarni joriy etish va xalqaro standartlarga mos faoliyat yuritish imkonini beradi.
Hisob palatasi jamoasi Prezidentning ushbu idoraga bo‘lgan e’tibor va g‘amxo‘rligini “ulkan ishonch va mas’uliyat” sifatida qabul qiladi.
Hisob palatasi Davlatimiz Rahbarining ishonchini bundan keyin ham oqlab, o‘z oldidagi burch va vazifalarini sadoqat bilan bajarishga tayyorligini bildiradi.

The Chamber of Accounts of the Republic of Uzbekistan announces that it has relocated to a new administrative building in order to further improve its activities, enhance modern working conditions for employees, and increase the efficiency of state audit.
The allocation of the new administrative building to the Chamber of Accounts was primarily carried out at the personal initiative of the President of the Republic of Uzbekistan. Recently, in accordance with the instructions of the Head of State, deep transformations have been implemented in the activities of the Chamber of Accounts. This necessitates performing the assigned tasks at a higher level and strengthening state financial control.
Therefore, the new building is equipped with modern infrastructure and advanced information and communication technologies, creating all necessary conditions for the effective organization of state audit activities.
In particular, opportunities have been expanded to ensure an open and transparent working environment, prompt information exchange, and the establishment of remote cooperation.
Moreover, the comfortable environment created in the new building enables further development of employees’ professional capacity, the introduction of innovative approaches, and operation in line with international standards.
The team of the Chamber of Accounts regards the President’s attention and care towards the institution as a “great trust and responsibility.”
The Chamber of Accounts expresses its readiness to continue justifying the trust of the Head of State and to faithfully fulfill its duties and responsibilities.