Hurmatli Yurtdoshlar! O‘zbekiston Respublikasi Hisob palatasi jamoasi nomidan Siz azizlarni muqaddas Ramazon hayiti munosabati bilan chin qalbimizdan samimiy muborakbod etamiz!
Ramazon hayiti — mehr-oqibat, saxovat va bag‘rikenglik fazilatlari yanada yuksaladigan, inson qalbi poklanib, ezgu amallarga intilish kuchayadigan ulug‘ ayyomdir.
Ushbu muborak kunlarda Yurtdoshlarimiz o‘rtasidagi o‘zaro hurmat va mehr-oqibat yanada mustahkamlanib, jamiyatimizda hamjihatlik va totuvlik muhiti yanada qaror topmoqda.
Bugungi kunda yurtimizda inson manfaatlarini ulug‘lash, ijtimoiy adolatni ta’minlash, aholining farovonligini oshirish borasida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar ana shunday ezgu qadriyatlar bilan hamohangdir.
Hisob palatasi jamoasi ham davlat moliyaviy nazoratini samarali tashkil etish, budjet mablag‘larining oqilona va maqsadli sarflanishini ta’minlash orqali xalqimiz farovonligiga xizmat qilishni o‘zining muhim vazifasi deb biladi.
Ushbu qutlug‘ ayyom munosabati bilan Sizlarga mustahkam sog‘liq, xonadonlaringizga tinchlik-totuvlik, fayzu baraka, mehr-oqibat va baxt-saodat tilaymiz.

Уважаемые соотечественники! От имени коллектива Счётной палаты Республики Узбекистан искренне поздравляем вас с наступающим священным праздником Рамазан!
Рамазан-байрам — это великий праздник, в ходе которого возвышаются такие добродетели, как милосердие, щедрость и сострадание, очищаются сердца людей и возрастает стремление к совершению добрых дел.
В эти благословенные дни взаимное уважение и доброта среди граждан ещё больше укрепляются, а в нашем обществе преобладает дух единства и согласия.
Сегодня проводимые в нашей стране масштабные реформы, направленные на защиту интересов человека, обеспечение социальной справедливости и повышение благосостояния населения, гармонируют с этими высокими ценностями.
Коллектив Счётной палаты считает своим важным долгом служить благополучию народа, эффективно организуя государственный финансовый контроль и обеспечивая рациональное и целевое использование бюджетных средств.
В этот священный день желаем вам крепкого здоровья, мира и согласия в ваших домах, благополучия, доброты и счастья.