Hurmatli Yurtdoshlar! O‘zbekiston Respublikasi Hisob palatasi jamoasi nomidan Siz azizlarni muqaddas Ramazon hayiti munosabati bilan chin qalbimizdan samimiy muborakbod etamiz!
Ramazon hayiti — mehr-oqibat, saxovat va bag‘rikenglik fazilatlari yanada yuksaladigan, inson qalbi poklanib, ezgu amallarga intilish kuchayadigan ulug‘ ayyomdir.
Ushbu muborak kunlarda Yurtdoshlarimiz o‘rtasidagi o‘zaro hurmat va mehr-oqibat yanada mustahkamlanib, jamiyatimizda hamjihatlik va totuvlik muhiti yanada qaror topmoqda.
Bugungi kunda yurtimizda inson manfaatlarini ulug‘lash, ijtimoiy adolatni ta’minlash, aholining farovonligini oshirish borasida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar ana shunday ezgu qadriyatlar bilan hamohangdir.
Hisob palatasi jamoasi ham davlat moliyaviy nazoratini samarali tashkil etish, budjet mablag‘larining oqilona va maqsadli sarflanishini ta’minlash orqali xalqimiz farovonligiga xizmat qilishni o‘zining muhim vazifasi deb biladi.
Ushbu qutlug‘ ayyom munosabati bilan Sizlarga mustahkam sog‘liq, xonadonlaringizga tinchlik-totuvlik, fayzu baraka, mehr-oqibat va baxt-saodat tilaymiz.

Dear Fellow Citizens! On behalf of the team of the Accounts Chamber of the Republic of Uzbekistan, we sincerely congratulate you on the occasion of the holy Eid al-Fitr!
Eid al-Fitr is a great celebration during which virtues of kindness, generosity, and compassion are elevated, hearts are purified, and people are inspired to perform good deeds.
On these blessed days, mutual respect and compassion among our citizens are further strengthened, and a spirit of unity and harmony prevails in our society.
Today, the wide-ranging reforms being implemented in our country to uphold human interests, ensure social justice, and improve the well-being of the population align perfectly with these noble values.
The team of the Accounts Chamber considers it its important duty to serve the prosperity of our people by effectively organizing public financial control and ensuring the rational and purposeful use of budgetary funds.
On this auspicious occasion, we wish you good health, peace and harmony in your homes, prosperity, kindness, and happiness.