Hurmatli Vatan himoyachilari! 14-yanvar — Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi Hisob palatasi jamoasi Sizlarni chin qalbdan samimiy muborakbod etadi!
Vatan tinchligi va osoyishtaligini ta’minlash, xalqimiz xavfsizligi va davlatimiz mustaqilligini himoya qilish yo‘lida fidokorona xizmat qilayotgan har bir harbiy xizmatchi, huquq-tartibot organlari xodimi va barcha himoyachilarimizga chuqur minnatdorlik bildiramiz. Sizlarning mardonavor xizmatlaringiz, yuksak mas’uliyatingiz va Vatanga sadoqatingiz yurtimiz tinch hayotining mustahkam kafolatidir.
Bugungi kunda mamlakatimiz Qurolli Kuchlari salohiyatini mustahkamlash, harbiy xizmatchilar uchun munosib sharoitlar yaratish va yosh avlodni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash borasida keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda. Ushbu jarayonlarda Sizlarning fidoyilikingiz va sadoqatingiz alohida e’tirofga loyiqdir.
O‘zbekiston Respublikasi Hisob palatasi jamoasi Vatan ravnaqi va davlatimiz barqarorligi yo‘lida amalga oshirilayotgan ezgu ishlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlashga, o‘z faoliyati orqali mamlakat taraqqiyotiga munosib hissa qo‘shishda davom etadi.
Ushbu qutlug‘ kunda Sizlarga mustahkam sog‘liq, oilaviy baxt, xizmat faoliyatingizda omad va yangi yutuqlar tilaymiz. Vatanimiz osmoni doimo musaffo, yurtimiz tinch bo‘lsin!

Уважаемые защитники Родины! В связи с 14 января — Днём защитников Родины коллектив Счётной палаты Республики Узбекистан сердечно поздравляет вас!
Выражаем искреннюю благодарность всем военнослужащим, сотрудникам правоохранительных органов и всем, кто самоотверженно служит делу обеспечения мира и стабильности, защиты безопасности народа и независимости государства. Ваша мужественная служба, высокий профессионализм и преданность Родине являются надёжной гарантией мирной жизни страны.
Сегодня в нашей стране последовательно реализуются меры по укреплению потенциала Вооружённых Сил, созданию достойных условий для военнослужащих и воспитанию молодёжи в духе патриотизма. В этом процессе ваша самоотдача и верность долгу имеют особое значение.
Коллектив Счётной палаты Республики Узбекистан и впредь будет вносить вклад в развитие страны, поддерживая инициативы, направленные на укрепление государственной стабильности и благополучия.
В этот знаменательный день желаем вам крепкого здоровья, семейного благополучия, успехов в службе и новых достижений. Пусть небо над нашей Родиной всегда будет мирным!
С Днём защитников Родины!
![[object Object]](https://back.ach.gov.uz/media/view/file_6acbf9509ce9c26955dc0fd6.png)
Заслушан отчет о деятельности Министерства сельского хозяйства
1782
07.07.2025
![[object Object]](https://back.ach.gov.uz/media/view/file_eaefb543b2f7ac687b3edf88.png)
Результаты изучения обоснованности субсидий, выделенных из бюджета на теплоснабжение города Ташкента