Hurmatli Yurtdoshlar! O‘zbekiston Respublikasi Hisob palatasi jamoasi nomidan davlatimiz ramzlaridan biri — O‘zbekiston Respublikasi Davlat Madhiyasining qabul qilinganiga 33 yil to‘lishi munosabati bilan barchangizni samimiy tabriklaymiz!
Madhiyamizda mujassam bo‘lgan yuksak g‘oya va qadriyatlar — Ona Vatanga sadoqat, milliy birlik, fidoyilik va ezgu maqsadlarga intilish ruhi bizga ulug‘vor kuch bag‘ishlaydi.
U nafaqat davlatimiz mustaqilligining timsoli, balki xalqimizning sharafli tarixi va buyuk kelajakka bo‘lgan qat’iy ishonchining ifodasidir.
Bugungi kunda yurtimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar, taraqqiyot sari dadil qadamlarimiz aynan shu Madhiyamizda jaranglagan ruh va g‘ururdan kuch oladi.
Biz, Hisob palatasi jamoasi, davlatimiz rivoji, xalqimiz farovonligiga xizmat qilishda aynan shu ulug‘vor maqsadlarga sodiq qolamiz.
Ushbu qutlug‘ sana har bir yurtdoshimiz qalbida Vatanga muhabbat, mustaqilligimizni asrab-avaylash, elimiz ravnaqi yo‘lida mas’uliyat bilan xizmat qilish tuyg‘ularini yanada mustahkamlansin.

Уважаемые соотечественники! От имени коллектива Счетной палаты Республики Узбекистан сердечно поздравляем всех вас с 33-летием принятия одного из государственных символов — Государственного Гимна Республики Узбекистан!
Высокие идеи и ценности, воплощённые в нашем Гимне — преданность Родине, национальное единство, самоотверженность и стремление к благим целям — придают нам великую силу.
Гимн является не только символом независимости нашего государства, но и отражением славной истории нашего народа и его твёрдой уверенности в великом будущем.
Широкомасштабные реформы и смелые шаги на пути прогресса, осуществляемые сегодня в нашей стране, питаются духом и гордостью, звучащими в нашем Гимне.
Мы, коллектив Счетной палаты, остаёмся верными этим благородным целям в служении развитию государства и благополучию нашего народа.
Пусть эта знаменательная дата ещё больше укрепит в сердцах каждого гражданина любовь к Родине, стремление бережно хранить нашу независимость и с ответственностью служить процветанию нашей страны.
Мир нашему Отечеству, пусть наш Флаг реет высоко, а звучание нашего Гимна всегда будет величественным!