Hurmatli yurtdoshlar! O‘zbekiston Respublikasi Hisob palatasi jamoasi Sizlarni 18-noyabr – O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilingan kun bilan samimiy muborakbod etadi!
Davlat bayrog‘imiz – xalqimizning erki, mustaqilligi, milliy o‘zligimiz va buyuk maqsadlarimiz timsolidir.
Undagi ranglar hamda ramzlar ajdodlarimizning bebaho merosini, bugungi bunyodkorlik yo‘limizni va kelajak avlodlarga bo‘lgan ishonchimizni mujassam etadi.
Har bir vatandoshimiz qalbida faxr-iftixor uyg‘otadigan bu muqaddas timsol bizni yuksak birlikka, yurt ravnaqi yo‘lida mas’uliyat bilan xizmat qilishga chorlaydi.
Hisob palatasi jamoasi ham qat’iy mas’uliyat va fidoyilik bilan davlat budjeti va davlat resurslaridan oqilona foydalanishni ta’minlash, iqtisodiyotimiz barqarorligi hamda xalq farovonligini oshirish yo‘lida xizmat qilishni davom ettirmoqda.
Ushbu qutlug‘ kunda barchangizga sihat-salomatlik, tinchlik va xonadonlaringizga fayzu baraka tilaymiz.
Davlat bayrog‘imiz doimo balandlarda hilpirab, Vatanimiz ravnaqi yo‘lidagi ezgu ishlarimizga madadkor bo‘lsin!

Дорогие соотечественники! Коллектив Счетной палаты Республики Узбекистан искренне поздравляет вас с 18 ноября – Днем принятия Государственного флага Республики Узбекистан!
Наш Государственный флаг – символ свободы, независимости, национальной самобытности и великих целей нашего народа.
Его цвета и символы олицетворяют бесценное наследие наших предков, наш нынешний путь созидания и веру в будущие поколения.
Этот священный символ, вселяющий гордость в сердца каждого соотечественника, призывает нас к единству и ответственному служению развитию страны.
Коллектив Счетной палаты со всей ответственностью и самоотверженностью несет свою службу, обеспечивая рациональное использование государственного бюджета и государственных ресурсов, стабильность нашей экономики и благополучие народа.
В этот знаменательный день желаем всем вам крепкого здоровья, мира и благополучия в ваших домах.
Пусть наш государственный флаг всегда развевается высоко и поддерживает наши благородные усилия во имя процветания нашей Родины!