Hisob palatasi tomonidan “Ijtimoiy va ishlab chiqarish infratuzilmasini rivojlantirish dasturini shakllantirish, amalga oshirish va nazorat qilish tartib-tamoyillari” mavzusida amaliy seminar tashkil etildi.
Unda 40 dan ziyod vazirlik va idoralar, buyurtmachi tashkilotlar hamda mahalliy davlat hokimiyati organlarining 500 dan ziyod mas'ul bo‘linmalari xodimlari ishtirok etdi (oflayn va onlayn shaklda).
Seminarda Iqtisodiyot va moliya vazirligi, Bosh prokuratura, Qurilish va uy-joy kommunal xo‘jaligi sohasida nazorat qilish inspeksiyasi hamda “Shaharsozlik hujjatlarini ekspertiza qilish markazi” DUK vakillari tomonidan ijtimoiy va ishlab chiqarish infratuzilmasini rivojlantirish dasturlarini shakllantirishdagi jarayonlari haqida fikr yuritildi.
Hisob palatasi mas'ullari tomonidan dasturlarni amalga oshirish va nazorat qilishda kuzatilayotgan muammolar, mavjud kamchiliklarga urg‘u berildi.
Ishtirokchilar Hisob palatasi tomonidan taqdim etilgan risklarni o‘rganish holatlariga qattiq e'tibor qaratish kerakligi aytildi.

The Chamber of Accounts (COA) organized a practical seminar on "Principles of the formation, implementation and control of the program for the social and industrial infrastructure development".
It was attended by more than 500 employees from more than 40 ministries and departments, customer organizations and local governments (both offline and online).
At the seminar, representatives of the Ministry of Economy and Finance, the Prosecutor General's Office, the Inspectorate for Supervision of Construction and Housing and Public Utilities, as well as the "Republican Center for Expertise of Urban Development Documentation" state enterprise discussed the processes of forming programs for the social and industrial infrastructure development.
The COA officials identified problems and existing shortcomings in the implementation and control of programs.
The participants noted the need for close attention to the risk assessment presented by the COA.
The event was held in a constructive format.
2020
![[object Object]](https://back.ach.gov.uz/media/view/file_bf021d1c61966e1910bc06ca.jpg)
The Report on the Execution of the State Budget and the Budgets of State Target Funds of the Republic of Uzbekistan for 2025 Has Undergone External Audit and Assessment