Aziz yurtdoshlar! Sizlarni aziz bayramimiz – O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 34 yilligi munosabati bilan samimiy qutlaymiz.
Milliy davlatchiligimiz, o‘zligimiz va insoniy haq-huquqlarimizni tiklab bergan Mustaqillik ne'mati barcha tarixiy yutuq va marralarimizning zaminiga aylandi.
Bugungi kunda muhtaram Prezidentimiz boshchiligidagi keng qamrovli xalqchil islohotlar makoniga aylangan Yangi O‘zbekiston mintaqamiz va butun dunyoda o‘ziga xos ovozga ega suveren mamlakatdir.
Mamlakatimizning xayrli tashabbuslari xalqaro hamjamiyat tomonidan keng quvvatlanayotgani barchamiz uchun quvonchlidir.
Bundan keyin ham davlatimiz Mustaqilligini asrab-avaylab, uning rivojiga munosab hissa qo‘shib yashash – biz uchun eng katta va sharafli mas'uliyatdir.
Aziz vatandoshlar!
Bugungi bayram munosabati bilan Sizlarga mustahkam sog‘lik, oilaviy baxt, tinchlik-totuvlik, hamjihatlik va farovonlik tilab qolamiz. Vatanimiz ravnaqi yo‘lida amalga oshirayotgan ezgu ishlaringiz O‘zbekistonimizning qaddini va shon-shuhratini yuksaltirishga xizmat qilsin!

Дорогие соотечественники! От всей души поздравляем Вас с нашим дорогим праздником – 34-й годовщиной государственной независимости Республики Узбекистан.
Великий дар Независимости, возродивший нашу национальную государственность, самобытность и права человека, стал основой всех наших исторических достижений.
Сегодня Новый Узбекистан, ставший ареной широкомасштабных народных реформ под руководством нашего уважаемого Президента, – суверенное государство, обладающее уникальным голосом в регионе и в мире.
Для всех нас большая радость, что благие начинания нашей страны находят широкую поддержку в международном сообществе.
Отныне сохранение Независимости нашего государства и достойный вклад в его развитие – наша величайшая и почетная обязанность.
В этот праздник желаем вам крепкого здоровья, семейного счастья, мира, согласия и благополучия. Пусть ваши благородные дела во имя процветания нашей Родины послужат возвышению статуса и славы нашего Узбекистана!