Aziz yurtdoshlar! Sizlarni aziz bayramimiz – O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 34 yilligi munosabati bilan samimiy qutlaymiz.
Milliy davlatchiligimiz, o‘zligimiz va insoniy haq-huquqlarimizni tiklab bergan Mustaqillik ne'mati barcha tarixiy yutuq va marralarimizning zaminiga aylandi.
Bugungi kunda muhtaram Prezidentimiz boshchiligidagi keng qamrovli xalqchil islohotlar makoniga aylangan Yangi O‘zbekiston mintaqamiz va butun dunyoda o‘ziga xos ovozga ega suveren mamlakatdir.
Mamlakatimizning xayrli tashabbuslari xalqaro hamjamiyat tomonidan keng quvvatlanayotgani barchamiz uchun quvonchlidir.
Bundan keyin ham davlatimiz Mustaqilligini asrab-avaylab, uning rivojiga munosab hissa qo‘shib yashash – biz uchun eng katta va sharafli mas'uliyatdir.
Aziz vatandoshlar!
Bugungi bayram munosabati bilan Sizlarga mustahkam sog‘lik, oilaviy baxt, tinchlik-totuvlik, hamjihatlik va farovonlik tilab qolamiz. Vatanimiz ravnaqi yo‘lida amalga oshirayotgan ezgu ishlaringiz O‘zbekistonimizning qaddini va shon-shuhratini yuksaltirishga xizmat qilsin!

Dear compatriots! We sincerely congratulate you on our dear holiday - the 34th anniversary of the state independence of the Republic of Uzbekistan.
The great gift of Independence, which revived our national statehood, identity and human rights, became the basis of all our historical achievements.
Today, New Uzbekistan, which has become the arena of large-scale popular reforms under the leadership of our esteemed President, is a sovereign state with a unique voice in the region and in the world.
It is a great joy for all of us that the good undertakings of our country find wide support in the international community.
From now on, preserving the Independence of our state and making a worthy contribution to its development is our greatest and honorable duty.
Dear compatriots!
On this holiday, we wish you good health, family happiness, peace, harmony and prosperity. May your noble deeds in the name of the prosperity of our Motherland serve to elevate the status and glory of our Uzbekistan!
Chamber of Accounts, Republic of Uzbekistan
Effectiveness of Financial Support Measures for Business Entities Implemented by the Entrepreneurship Development Company JSC