ИНТОСАИ Рақамли университети
ИНТОСАИ Рақамли университети (U-INTOSAI) – бу ИНТОСАИ ташкилоти раиси сифатида Россия Федерацияси Ҳисоб палатасининг ташаббуси билан амалга оширилган лойиҳа.
Ушбу лойиҳанинг асосий мақсади – халқаро аудиторлик ҳамжамияти, хусусан, ИНТОСАИнинг таркибий қисмлари ва олий аудит органларининг салоҳиятини оширишдан иборат.
ИНТОСАИ Рақамли университети ишга тушганига бир йил тўлди.
Ҳозирда платформага 59 та курс юкланган: 18 та инглиз тилида, 17 таси португал тилида, 19 таси рус тилида ва 5 таси испан тилида.
Ушбу онлайн ресурс 500 дан ортиқ доимий рўйхатдан ўтган фойдаланувчи ҳамда 187 мамлакатдан 68 минг муштарийларга эга.

Цифровой университет ИНТОСАИ (U-INTOSAI)
Университет для сообщества ИНТОСАИ (U-INTOSAI) – это проект, созданный по инициативе Счетной палаты Российской Федерации в качестве председателя ИНТОСАИ.
Проект направлен на удовлетворение потребностей международного аудиторского сообщества в консолидации деятельности по наращиванию потенциала органов ИНТОСАИ и отдельных ВОА.
Исполнился год с момента запуска Цифрового университета ИНТОСАИ (U-INTOSAI).
На данный момент на платформу загружены 59 курсов: 18 на английском языке, 17 на португальском, 19 на русском и 5 на испанском.
Ресурс насчитывает более 500 зарегистрированных пользователей и 68 тыс. посетителей из 187 стран мира.