САИДКАРИМОВ САИДЛАЗИЗ САИДАСИЛОВИЧ ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ҲИСОБ ПАЛАТАСИ РАИСИ ЎРИНБОСАРИ ЛАВОЗИМИГА ТАЙИНЛАНДИ
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 15 сентябрдаги ПФ-6063-сонли Фармони билан Саидкаримов Саидлазиз Саидасилович Ўзбекистон Республикаси Ҳисоб палатаси Раиси ўринбосари лавозимига тайинланди.
Саидлазиз Саидкаримов 1982 йил Тошкент вилоятида туғилган.
2002 йил Ўзбекистон Миллий университетини ҳуқуқшунослик мутахассислиги бўйича тамомлаган.
С.Саидкаримов 2002-2009 йилларда Сирдарё вилояти прокуратураси тизимида турли вазифаларда ишлаган.
2009-2018 йилларда Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратурасининг бошқарма прокурори, катта прокурори, бошқарма бошлиғи ўринбосари, бошқарма бошлиғи лавозимларида фаолият олиб борган.
2018 йил февралдан тайинловга қадар Ўзбекистон Республикаси Бош прокурорининг ўринбосари лавозимида ишлаб келган.

САИДКАРИМОВ САИДЛАЗИЗ САИДАСИЛОВИЧ НАЗНАЧЕН НА ДОЛЖНОСТЬ ЗАМЕСТИТЕЛЯ ПРЕДСЕДАТЕЛЯ СЧЕТНОЙ ПАЛАТЫ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
Указом Президента Республики Узбекистан от 15 сентября 2020 года №УП-6063 Саидкаримов Саидлазиз Саидасилович назначен на должность заместителя председателя Счетной палаты Республики Узбекистан.
Саидкаримов Саидлазиз родился в 1982 году в Ташкентской области.
В 2002 году окончил Национальный университет Узбекистана по специальности “Юриспруденция”.
С.Саидкаримов в 2002-2009 годах работал на различных должностях в системе прокуратуры Сырдарьинской области.
В 2009-2018 годах осуществлял деятельность в Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан на должностях прокурора, старшего прокурора управления, заместителя начальника управления, начальника управления.
До назначения на должность с февраля 2018 года занимал должность заместителя Генерального прокурора Республики Узбекистан.