Suv xo‘jaligi vazirligida Davlatimiz Rahbarining topshirig‘iga asosan amalga oshirilayotgan raqamlashtirish ishlar bo‘yicha muhokamalar bo‘lib o‘tdi.
Unda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi, Hisob palatasi va boshqa mas'ul vazirlik va idoralar rahbariyati va mas'ul hodimlari ishtirok etdi.
Ta'kidlanganidek, hozirda sohada jami 11 ta dolzarb axborot tizimlari ustida ish olib borilmoqda. Xususan, bular “Suv hisobi”, “Nasos stansiyalari”, “Melioratsiya” va boshqalar.
Qolaversa, vazirlik tizimida boshqaruv va ma'lumotlar yig‘ish jarayonlarini osonlashtirish maqsadida “Raqamli suv vaziyatlar markazi” ni tashkil etish bo‘yicha ishlar yakuniga yetkazilmoqda.
Muhokamada tegishli mas'ullarning hisobotlari eshitildi.
Hisob palatasi tomonidan axborot tizimlarini ishlab chiqishdagi muammolar ko‘rib chiqilib, ularning yechimlari bo‘yicha ko‘rsatmalar berildi.

The Ministry of Water Resources held discussions on issues related to digitalization processes carried out on the initiative of the President of Uzbekistan.
The discussion was attended by the management and officials of the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan, the Chamber of Accounts (COA) and other ministries and agencies.
As was noted, work is currently underway to implement a total of 11 relevant information systems in the industry.
In particular, these are "Water Metering", "Pumping Stations", "Land Reclamation" and others.
In addition, the creation of the "Digital Situation Center for Water Resources" is under completion. Its objective is to simplify the management and data collection processes in the Ministry's system.
During the discussion, reports were heard from responsible officials.
The COA reviewed the problems in the development of information systems and gave instructions for their solution.