BAA delegatsiyasi vakillari “O‘zbekiston Respublikasi bizda juda ijobiy taassurot qoldirdi” deb, o‘z fikrlarini quyidagicha bayon qilishdi:
Mamlakat go‘zal, yaxshi tashkil etilgan hamda boy madaniyat va tarixga ega. Ayniqsa, odamlarning mehmondo‘stligi, mehribonligi va turli sohalardagi ulkan taraqqiyot bizda katta taassurot qoldirdi.
Bizning oliy audit tashkilotlarimiz o‘rtasida mustahkam va samarali o‘zaro aloqalar mavjud.
Ushbu munosabatlar hamkorlik, tajriba va bilim almashish, sa’y-harakatlarni muvofiqlashtirishga asoslangan bo‘lib, nazorat va hisobdorlik sohasida ilg‘or tajribalarni, shuningdek, zamonaviy texnologiyalardan foydalanish orqali samaradorlik va shaffoflikni yanada oshirishga xizmat qilmoqda.
Konferensiya juda yuqori saviyada va professional tarzda tashkil etilgan. Taqdimotlar va muhokamalar nihoyatda mazmunli hamda foydali bo‘ldi, shuningdek, ishtirokchilar tomonidan baham ko‘rilgan tajribalardan o‘rganish biz uchun juda manfaatli bo‘ldi.
Bu professional aloqalarni mustahkamlash va yangi bilimlarga ega bo‘lish uchun ajoyib imkoniyat bo‘ldi.
Bizda ayniqsa, Hisob palatasining masofaviy nazorat markazi juda katta taassurot qoldirdi. Juda ko‘p ma’lumotlar bazasining bir joyda jamlanishi va ularning tahlil qilinishi audit sifati, natijadorligi hamda samaradorligini oshirish uchun xizmat qilayotganining yaqqol misolini o‘z ko‘zimiz bilan ko‘rish imkoniyatiga ega bo‘ldik.

Представители делегации ОАЭ заявили: “Республика Узбекистан произвела на нас очень положительное впечатление” и выразили своё мнение следующим образом:
Страна красивая, хорошо организованная, с богатой культурой и историей. Особенно большое впечатление произвели гостеприимство и доброжелательность людей, а также значительный прогресс в различных сферах.
Между нашими высшими аудиторскими организациями существуют прочные и эффективные связи.
Эти отношения основаны на сотрудничестве, обмене опытом и знаниями, координации усилий и способствуют повышению эффективности и прозрачности за счёт внедрения передовых практик в области контроля и подотчётности, а также современных технологий.
Конференция была организована на очень высоком профессиональном уровне.
Презентации и обсуждения были чрезвычайно содержательными и полезными, а обмен опытом с участниками оказался для нас очень ценным.
Это стало отличной возможностью для укрепления профессиональных связей и получения новых знаний.
Особенно большое впечатление на нас произвел Центр дистанционного аудита Счётной палаты. Мы смогли лично убедиться, как объединение большого количества баз данных в одном центре и их анализ способствует повышению качества, результативности и эффективности аудита.