BAA delegatsiyasi vakillari “O‘zbekiston Respublikasi bizda juda ijobiy taassurot qoldirdi” deb, o‘z fikrlarini quyidagicha bayon qilishdi:
Mamlakat go‘zal, yaxshi tashkil etilgan hamda boy madaniyat va tarixga ega. Ayniqsa, odamlarning mehmondo‘stligi, mehribonligi va turli sohalardagi ulkan taraqqiyot bizda katta taassurot qoldirdi.
Bizning oliy audit tashkilotlarimiz o‘rtasida mustahkam va samarali o‘zaro aloqalar mavjud.
Ushbu munosabatlar hamkorlik, tajriba va bilim almashish, sa’y-harakatlarni muvofiqlashtirishga asoslangan bo‘lib, nazorat va hisobdorlik sohasida ilg‘or tajribalarni, shuningdek, zamonaviy texnologiyalardan foydalanish orqali samaradorlik va shaffoflikni yanada oshirishga xizmat qilmoqda.
Konferensiya juda yuqori saviyada va professional tarzda tashkil etilgan. Taqdimotlar va muhokamalar nihoyatda mazmunli hamda foydali bo‘ldi, shuningdek, ishtirokchilar tomonidan baham ko‘rilgan tajribalardan o‘rganish biz uchun juda manfaatli bo‘ldi.
Bu professional aloqalarni mustahkamlash va yangi bilimlarga ega bo‘lish uchun ajoyib imkoniyat bo‘ldi.
Bizda ayniqsa, Hisob palatasining masofaviy nazorat markazi juda katta taassurot qoldirdi. Juda ko‘p ma’lumotlar bazasining bir joyda jamlanishi va ularning tahlil qilinishi audit sifati, natijadorligi hamda samaradorligini oshirish uchun xizmat qilayotganining yaqqol misolini o‘z ko‘zimiz bilan ko‘rish imkoniyatiga ega bo‘ldik.

The representatives of the UAE delegation stated, “The Republic of Uzbekistan left a very positive impression on us,” and expressed their views as follows:
The country is beautiful, well organized, and rich in culture and history. In particular, the hospitality and kindness of the people, as well as the significant development across various sectors, left a strong impression on us.
There are strong and effective relations between our Supreme Audit Institutions.
These relations are based on cooperation, exchange of experience and knowledge, and coordination of efforts, contributing to improved efficiency and transparency through the adoption of advanced practices in control and accountability, as well as modern technologies.
The conference was organized at a very high professional level. The presentations and discussions were highly meaningful and useful, and learning from the experiences shared by participants was very beneficial for us.
This was an excellent opportunity to strengthen professional ties and gain new knowledge.
In particular, the Remote Audit Center of the Chamber of Accounts made a strong impression on us. We were able to see firsthand how the consolidation of large databases in one system and their analysis contributes to improving audit quality, effectiveness, and efficiency.