Prezident Shavkat Mirziyoevning farmonlariga muvofiq, O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining o‘ttiz to‘rt yilligi munosabati bilan turli sohalar vakillari faxriy unvonlar, orden va medallar bilan mukofotlangan edi.
Toshkent shahrida 27 avgust kuni ushbu mukofotlarni topshirish marosimi bo‘ldi.
Davlatimiz rahbari barchani Mustaqillik bayrami bilan tabrikladi. Mamlakatimizda erishilayotgan natijalarning asosi, sa'y-harakatlarning mohiyati haqida alohida to‘xtaldi.
Bunday natijalarga tadbirkorlik keng qo‘llab-quvvatlanayotgani, zamonaviy sanoat majmualari barpo etilayotgani, “yashil” va innovasion iqtisodiyotga o‘tilib, muqobil energiya manbalari yaratilayotgani, axborot texnologiyalari, turizm va moliyaviy texnologiyalar kabi xizmat ko‘rsatish tarmoqlari rivojlantirilayotgani zamin bo‘lmoqda.

In accordance with the decree of President Shavkat Mirziyoyev, on the occasion of the 34th anniversary of Uzbekistan's independence, representatives of various fields were awarded honorary titles, orders and medals.
On August 27, a ceremony of presenting these awards was held in Tashkent.
The head of our state congratulated everyone on Independence Day and spoke about the ongoing transformations and the results achieved.
Such results became possible thanks to the active support of entrepreneurship, the construction of modern industrial complexes, the transition to a "green" and innovative economy, the development of renewable energy sources, information technology, tourism and financial services.
The President also congratulated the citizens who accepted the awards in the regions.
The awardees expressed gratitude for the high attention and expressed good wishes to the people of Uzbekistan.