Prezident Shavkat Mirziyoevning farmonlariga muvofiq, O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining o‘ttiz to‘rt yilligi munosabati bilan turli sohalar vakillari faxriy unvonlar, orden va medallar bilan mukofotlangan edi.
Toshkent shahrida 27 avgust kuni ushbu mukofotlarni topshirish marosimi bo‘ldi.
Davlatimiz rahbari barchani Mustaqillik bayrami bilan tabrikladi. Mamlakatimizda erishilayotgan natijalarning asosi, sa'y-harakatlarning mohiyati haqida alohida to‘xtaldi.
Bunday natijalarga tadbirkorlik keng qo‘llab-quvvatlanayotgani, zamonaviy sanoat majmualari barpo etilayotgani, “yashil” va innovasion iqtisodiyotga o‘tilib, muqobil energiya manbalari yaratilayotgani, axborot texnologiyalari, turizm va moliyaviy texnologiyalar kabi xizmat ko‘rsatish tarmoqlari rivojlantirilayotgani zamin bo‘lmoqda.

В соответствии с указами Президента Шавката Мирзиёева по случаю 34-й годовщины независимости Узбекистана представители различных сфер были награждены почетными званиями, орденами и медалями.
27 августа в Ташкенте состоялась церемония вручения этих наград.
Глава государства поздравил всех с Днем независимости и подробно остановился на сути происходящих преобразований и достигнутых результатов.
Такие результаты стали возможны благодаря активной поддержке предпринимательства, строительству современных промышленных комплексов, переходу к «зеленой» и инновационной экономике, развитию возобновляемых источников энергии, сферы информационных технологий, туризма и финансовых услуг.
Президент также поздравил граждан, принимавших награды в регионах.
Награжденные выразили признательность за высокое внимание и высказали добрые пожелания народу Узбекистана.