Жиззах вилояти бюджет маблағларини самарали ва мақсадли ишлатилиши юзасидан ўрганиш ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Коррупцияга қарши курашиш агентлиги билан ҳамкорликда Жиззах вилояти ҳокимлиги “Ягона буюртмачи хизмати” инжиниринг компанияси ва бошқа буюртмачилар томонидан танлов (тендер) савдоларини қонуний ўтказилиши ҳамда тўловларнинг асослиги ўрганилди.
Ўтказилган ўрганишда Давлат бюджетидан молиялаштирилиши кўзда тутилган 156,6 млрд сўмлик 14 та объект бўйича 208 та ҳолатда 7,5 млрд сўмлик (умумий сумманинг 4,8 фоизи) молиявий хатоликлар аниқланди.
Ўрганиш натижалари юзасидан тўпланган ҳужжатлар қонуний қарор қабул қилиш учун Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳамда Жиззах вилоят прокуратурасига юборилди.

Счетной Палатой Республики Узбекистан изучена эффективное и целевое использование бюджетных средств Джизакской области
Совместно с Агентством по борьбе с коррупцией Республики Узбекистан изучены проведение тендеров по закону и обоснованность платежей в ИК Джизакской области «Служба единого клиента» и других заказчиков.
В результате, в изучения выявлены финансовые ошибки на сумму 7,5 млрд. сумов (4,8% от общей суммы) в 208 случаях по 14 объектам от суммы 156,6 млрд. сумов, которые финансированно из государственного бюджета.
По результатам изучения собранные документы были отправлены в Генеральную прокуратуру Республики Узбекистан и Прокуратуру Джизакской области для вынесения судебного решения.